Рубрики
Собаки

Дратхаар

Назва породи: Дратхаар
Країна походження:Німеччина
Час зародження породи:XIX століття
Тип:лягаві
Вага:20 — 32 кг
Зростання (висота в холці):57 — 68 см
Тривалість життя:14 — 16 років
Класифікація МКФ:Група 7, Секція 1, Номер 98
Ціна цуценят: 200 — 950 $

Короткий опис породи

Дратхаар, або німецька жесткошерстная лягава, з’явився на рубежі 19 і 20 століть як універсальний мисливський собака. Ці собаки здатні полювати в будь-яких умовах, на будь-якій місцевості: на землі і на воді. Мисливці усього світу особливо цінують витривалість і чуття собак цієї породи. Дратхаар підійде для сімей, які ведуть активний спосіб життя і зможуть забезпечити необхідні фізичні навантаження для свого вихованця, тому малоактивним людям, така собака навряд чи буде до душі.

плюси дратхаара

Є універсальною мисливським собакою;
Прекрасний сторож і захисник;
Сильно прив’язується до власника;
Розумний, вчиться швидко і з великим бажанням.

мінуси дратхаара

Володіє складним і незалежним характером;
Потребує дослідному власника;
Вимагає великої кількості рухів;
Практично не схвалює присутність інших тварин в будинку;
Не переносить котів.

Дратхаар — мисливська собака середніх розмірів, здатна полювати на воді і на землі. Жорстка шерсть середнього розміру, витривалість, гострий нюх, зір і слух роблять собаку неперевершеним мисливцем. Ці якості вже давно оцінили мисливці усього світу.

Зовнішніми особливостями німецької жесткошерстной лягавою є борідка і стирчить купейний хвіст. На своїй батьківщині, в Німеччині, цю собаку називають дратхааром. Порода була виведена спеціально для полювання в самих екстремальних умовах на всі види дичини.

Дратхаар, як і будь-яка мисливська собака, вимагає особливого навчання і виховання. Ці собаки люблять бігати і плавати. Активність тваринного викликана необхідністю реалізувати весь свій фізичний потенціал. Німецькі жорсткошерстні лягаві, як будь-які інші собаки, обожнюють увагу і ніжність з боку господаря.

Власники дратхаарів повинні володіти не тільки навиками спілкування з собаками, але також наполегливістю і терпінням. Для того щоб собака змогла брати участь в різних змаганнях по виконанню складних команд, пошуку, бігу необхідно постійно розвивати вихованця за допомогою системних вправ. За характером ці собаки кілька вперті. Тому доцільно звертатися до фахівців для забезпечення правильної дресирування і виховання. Дратхаар не терпить агресії і жорсткості, яку необхідно виключити з процесу навчання. Головною умовою успішного навчання є похвала і заохочення.

Не так давно кінологи виявили у цих собак неймовірні здібності з пошуку і порятунку людей. Пошуково-рятувальні схильності тваринного говорять про любов до людини, якій тварина надає неоціненну допомогу.

Німецька жесткошерстная лягава — це універсальна собака, яка може проявити себе як в змаганнях і конкурсах, так і на полюванні, а також на терені порятунку людей. Собака стане відмінним другом, вона із задоволенням складе компанію під час ранкових пробіжок, а також стане компаньйоном при посиденьках біля вогнища. Дратхаар, при достатній увазі і любові, стане справжнім членом вашої родини!

Ласкава і віддана родині німецька жесткошерстная лягава дуже дружелюбна до людей, але обережна до незнайомців. Собаки цієї породи, вирощені в колі сім’ї сповнені любові до всіх її членам, але з особливим трепетом ставляться лише до господаря. Дратхаар — це більше ніж просто мисливська собака, вона обожнює спілкування з людиною, що робить її справжнім членом сім’ї. Також представники цієї породи є неперевершеними сторожами. Ця собака — справжній власник, який турбується про майно господаря. Вона без страху проявляє агресію по відношенню до зазіхачів. Ви можете бути впевнені, що ваш вихованець завжди захистить родину і будинок, якщо вони будуть в небезпеці.

Рання соціалізація — обов’язкова умова у вихованні тварин цієї породи. Тренери стверджують, що в навчанні необхідна стримана наполегливість. Різке «ні» набагато ефективніше грубості і агресії. Ставтеся з повагою до тварини, і ви відразу побачите прагнення собаки догодити вам.

Зовнішній вигляд

Жорсткошерстний дратхаар належить до великих, але не великоваговим, собакам зі спортивним і атлетичною статурою.

Силует вписується в квадрат, хребет короткий і прямий, грудна клітка широка, але не глибока.

Кінцівки сильно м’язисті.

Хвіст носиться низько, скручений наполовину, однак може носиться і на рівні хребта, в ті моменти, коли собака чимось зацікавлена.

Голова суха, виглядає благородно, носиться на сильно мускулистої шиї.

Очі середнього розміру, коричневі, з доброзичливим виразом.

Вуха високо посаджені, середньої довжини, широкі, на кінцях закруглені, рівно прилягають до щік.

Висота в холці: кобелі 61 — 68 см, суки 57 — 64 см.

Маса тіла: пси 25 — 32 кг, суки 20 — 27 кг.

Історія походження

Порода була виведена в процесі активного пошуку універсального мисливця, здатного допомагати полювати на різних тварин. З’явився дратхаар в 1800-х роках. Ця собака об’єднала в собі якості лягавою, пуделя і фоксхаунда, завдяки чому тварина відмінно себе почуває у воді і на землі.

Не варто плутати дратхаар з курцхааром. На відміну від останнього, дратхаар має довшу шерсть, іншу форму голови і зовсім інший темперамент. Хоча зовні і є певні подібності, все ж виведені вони були окремо і з різних порід собак.

характер дратхаара

Дратхаари мають прекрасний характер, вони ласкаві і віддані своїй сім’ї. Вони доброзичливі, але з насторогою ставляться до незнайомців. Коли вихованець виріс в люблячій сім’ї, він буде з особливим трепетом ставиться до всіх її членам. Ось чому увагу так важливо не тільки тварині, але і вам. Дратхаар — це більше ніж просто мисливська собака. Вона обожнює людське спілкування, що робить з неї відмінну сімейну собаку.

З собак цієї породи виходять відмінні сторожа. У вихованця чітко проявляється почуття власності, тому дратхаар буде до останнього захищати майно від посягателя. Але, щоб собака мала вищезгаданими якостями, необхідно проводити її ранню соціалізацію. В процесі цього повністю відмовтеся від агресії. Наполегливість — ось ваша головна зброя.

Зміст і догляд

Дорослий дратхаар вимагає до себе не так вже й багато уваги. Головне — доглядати щотижня за шерстю, ретельно її вичісувати, так як ці собаки линяють круглий хід. Ретельно вичісування волосся дозволяє не тільки запобігти появі вовни в будинку, але і тримає тварину в чистоті.

Купати собаку необхідно тільки в разі потреби. Молоді цуценята можуть володіти м’якою шерстю, яка вимагає до себе більше уваги. Але в міру дорослішання шерсть буде ставати все жорсткіше. У період линьки, особливо навесні, вам буде потрібно частіше вичісувати шерсть вихованця.

Щотижня перевіряйте вуха домашнього улюбленця. Це потрібно для того, щоб своєчасно виявляти ознаки інфекції або запалення. Обробляють вуха спеціальним розчином за рекомендацією ветеринара, за допомогою спеціального тампона з м’якої тканини.

Підстригають кігті зазвичай раз на місяць, але якщо вони швидко ростуть, то процедуру можна здійснювати частіше. До щотижневим обов’язковим процедур входить чистка зубів. Це запобігає виникненню проблем з зубами і буде гарантією свіжого дихання вашого дратхаара.

Дресирування і навчання

Дратхаар — це сильна, вольова і незалежна собака. Тому процес дресирування і навчання може стати проблемою для непідготовленого собаківника. Ці собаки потребують впевненому в собі, наполегливому господаря, що володіє лідерськими якостями. Якщо ви хоча б раз поступіться вихованцеві, то про результативність навчання можете забути. Заняття не повинні бути довгими, інакше вони швидко набриднуть собаці.

Собаки цієї породи отримують задоволення від вправ, пов’язаних з кмітливістю і фізичним навантаженням. Останнім часом їх часто використовують в різних пошуково-рятувальних операціях. Таким чином, тварини реалізують свою пошукову потреба, притаманну всім мисливським собаками. Дресирування дратхаара може зайняти до півроку. У деяких випадках цей строк може бути трохи коротше. Але краще проводити навчання поетапно.

Здоров’я і хвороби

Середня тривалість життя дратхаара становить 14-16 років. До основних захворювань, які можуть виникати у представників породи, відносяться: катаракта, дисплазія ліктьового суглоба, дисплазія тазостегнових суглобів, вушні інфекції і рак шкіри.

Кілька цікавих фактів

Ця собака досить самостійна і незалежна. Досить часто помічається схильність до бродяжництва, але це трапляється при недостатній увазі з боку господаря.

Представники цієї породи дуже підозріло ставляться до незнайомців і виявляють відданість своїй родині.

Якщо собаку залишати занадто довго на самоті, то у тварини розвивається великий страх розлуки з господарем.

У домашніх умовах тренувати представників цієї породи непросто.

Іноді дратхаари проявляють агресію до інших собакам, особливо до самців.

Більшість собак цієї породи люблять ганятися за котами та іншими дрібними тваринами.

Молодий дратхаар у віці до двох років обожнює гратися, бігати і стрибати. Будьте готові до можливих пошкоджень меблів або предметів декору.