Червона книга України

Червона книга України

Червона книга України покликана узагальнити інформацію про справжній стан таксонів, яким загрожує зникнення. Грунтуючись на представленій інформації, розробляються заходи, націлені на охорону, відтворення і раціональне використання цих видів.

До розпаду СРСР в Україні не було власної Червоної книги. Документ мав назву «Червоною книгою Української РСР». Після того, як був прийнятий українським урядом закон про Червону книгу в 1994 р, був виданий перший том, який став офіційним документом. У ньому йшлося про вимираючих видах, ареал яких передбачає перебування на території України.

У 2009 році було випущено актуальне видання. На даний момент ідентифіковано більш 550 представників фауни і, близько, 830 видів рослин, які незабаром зникнуть. Все подохранние таксони пройшли кластеризацию, розділившись на 5 класів. Діляться вони на уразливий, зникаючий, недостатньо відомий, неоцінений і рідкісний тип. Належність до певного класу залежить від стадії загрози і заходів, що вживаються.

У даному розділі представлені таксони, які увійшли в списки Червоної книги. Слід зазначити, що в порівнянні з попередніми роками, спостерігається значне зниження популяції безлічі тварин і рослин.

Back to Top