Рубрики
Охота

Як правильно вибрати дріб на качку та особливості полювання на качку

Полювання на качку стала дуже популярною серед всіх категорій мисливців, будь-якої вікової групи, незалежно від досвіду. Дійсно, те, що відчуває мисливець, стоячи біля підніжжя, гріючись першими променями сонця, напередодні появи качок або селезнів, не передати словами.

Качка — улюблений пернатий трофей мисливців

Кожен новачок-мисливець рано чи пізно обов’язково стикається з цим видом пернатої дичини. Адже качка дуже поширена в нашій країні. Принцип її місцезнаходження простий — де вода, там і крякав трофей.

Трохи теорії

Розглянемо основні відмінні моменти взяття для качки. По-перше, це висока різкість бою. Вона пояснюється не тільки стійкістю качки до пострілу (особливо в кінці сезону), оскільки тим, що подранок в цей час спокійно може піти або замаскуватися. Крім того, дичину постійно мешкає в місцях, зарослих рослинністю і осокою, непрохідних як для мисливця, так і для його пса.

У зв’язку з цим, можна сміливо не погоджуватися з авторами , які стверджують, що необхідна така різкість, яка забезпечить швидкість снаряда в 150 м / с і проникнення дробинок в суху дошку з сосни на відстані 35 метрів на глибину в кілька діаметрів. У теорії це все характерно для стендової стрільби, а на практиці з такою дробом зазвичай ми отримуємо лише підранків або взагалі втратимо птицю.

Тому обов’язково добиваємося швидкості 200 м / с, а різкість з 35 метрів в соснову дошка повинна становити близько 3-3,5 дробинок. Такої швидкості ви досягнете, використовуючи «тугу» порохову прокладку (3 мм), більший повстяний пиж при співвідношенні в снаряді порох / дріб — 1 / 15,5. Більша співвідношення лише підвищить пробиття, проте доведеться жертвувати щільністю, що не дуже нас влаштовує при далеких постріли.

Кучність і убивчість

По-друге, дуже важливо, щоб кількість дробу, що потрапляє по корпусу качки, знаходилося в межах 4-8 дробинок (в залежності від номера). Якщо вражаючих дробинок буде менше, то ймовірність пробиття життєво важливих органів птиці зменшується, а при більшій кількості — ми лише будемо псувати тушку і зменшимо діаметр забійного кола.

Ну і, по-третє, нам буде потрібно різна кучність польоту снаряда. Головним фактором визначення купчастості служить відстань пострілу, а вона завжди обмежена вражаючим елементом конкретної комбінації «патрон-рушницю» і навичками стрільби мисливця.

Говорячи простими словами, треба мати чітке уявлення про бій своєї рушниці і вичавлювати з її максимум.

Але тут необхідно зробити акцент на двох моментах:

Раніше використовувала нумерацію англійців, а вона на цілий 1 номер відрізняєця від європейської. Тому, якщо ми перерахуємо його цифри на нашу сучасну, то отримаємо шкалу в номери 3-6.
Але після висновків в дробової стрільбі багато що змінилося. З’явився бездимний порох, який міг розганяти дріб куди швидше, ніж звичайно. Тому при виборі твердого свинцевого дробу для качки ми можемо сміливо використовувати номери 4-7.