Рубрики
Охота

Пояс-патронташ, или футляр для патронов? Что лучше?

Еще в древние времена охота считалась одним из способов добывания пищи. Мужчины прорабатывали технику охоты на какого-либо зверя, знали все уловки, способы, как удачно поймать зверя, или птицу. Сегодня, все это повторяется, так как охотники тоже делают схемы своей охоты. Но, теперь, охота превратилась в какой-то спорт больше, или на простое хобби, и уже на втором месте – добывание пищи. Времена меняются, а с ними и образ жизни человечества! Поэтому каждый охотник так ждет открытия охотничьего сезона, чтобы вновь почувствовать смак захватывающих приключений.

Так что для удачной охоты нужно иметь все снаряжения: от соответственного типа оружия, до самых маленьких деталей. И не можно относить на последнее место вещи, куда можно спрятать патроны. Такими снаряжениями и являются пояса-патронташи, или же футляры для патронов. Но, что же лучше? Чем отличается пояс-патронтащ от футляра для патронов? Давайте разберемся!

Патронташ – это очень необходимая вещь для охотника, традиционный аксессуар для охоты. Так, обратите внимание на то, что пояс-патронташ должен быть сделан исключительно из натуральной кожи, или же натурального брезента, который является синтетическим материалом. Также такая продукция, как правило, имеет плечевой ремень для удобной переноски.

Выбирайте патронташ, который сможет поместить много патронов. Если Вы будете охотиться где-то в каких-либо зарослях, то выбирайте патронташ закрытого типа, чтобы не погубить и не повредить патроны. А для быстрого перезаряжения оружия хорошо использовать именно патронташ без клапанов. Вы сами потом увидите, как это удобно!

Про патронташи поговорили, теперь можно свободно обсудить и футляры для патронов, потому что это тоже удобный аксессуар Вашей охоты. В большинстве случаев футляры позволяют помещать не большое количество патронов, но они имеют отделения патронов разных калибров, чтобы Вы смогли иметь все под рукой во время охоты.

Так что, по сути, разница между поясом-патронташем и футляром для патронов не велика. Если Вы опытный охотник, который хочет иметь всю экипировку для охоты, то свободно можете приобрести два таких вида товаров, ведь это же ни в коем случае не помешает. 

Рубрики
Охота

Зберігання дичини — корисні поради

З пернатої дичини можна приготувати багато делікатесів відрізняються своєрідним смаком і ароматом шукайте рецепти тут.

Вони можуть відрізнятися в залежності від виду птиці, від місця її проживання, способу життя, зміни сезонних кормів. Так, наприклад, навесні м’ясо глухаря, тетеріва або м’ясо рябчиків буває нежирним, гіркуватим і стійким при зберіганні, так як взимку птахи харчуються в основному хвоєю, вільховими сережками і березовими бруньками. М’ясо просочується запахом цих кормів. Восени ж, після річного різноманітного харчування, воно стає жирним, ніжним, з’являється приємний присмак, але воно не може довго зберігатися.

Про правила зберігання дичини ми б хотіли сьогодні поговорити з вами.

Головні етапи первинної обробки дичини

Великий вплив на якість м’яса надають прийоми первинної обробки дичини і умови її зберігання під час полювання. Первинну обробку дичини варто робити відразу ж після видобутку і в наступній послідовності: патрання, обробка консервуючими речовинами, оправлення, охолодження. Обскубувати птаха не варто, так як буде витрачено дорогоцінний час, а шкіра без пір’я сильно травмується і промокає при зберіганні та перенесенні. Крім того, дичина в пірї красивіша, що має важливе значення. Слід мати на увазі, що в теплу пору року общипані тушки значно швидше остигають і м’ясо не закисає. Особливо це відноситься до водоплавної птиці, покритій густим пухом, який добре зберігає тепло.

Особливості патрання птахів

Після відстрілу необхідно видалити нутрощі птиці. Застосовують повне і часткове патрання. У теплу пору року водоплавну дичину потрібно випатрати не пізніше 1-2 годин після відстрілу. А в холодну пору року — через 5-6 годин. Тільки в мороз, коли температура повітря нижче -15 градусів, можна залишити тушки зовсім непотрошену, але слід негайно обробити і заморозити. Для цього на снігу треба розстелити гілки і розкласти на них птахів так, щоб вони не стикалися зі снігом і один з одним. При простукуванні по добре промерзлій тушці видається різкий дзвінкий звук. Слабо заморожена дичина легко відтає і псується.

Для подальшого тривалого зберігання краще повне патрання. Для цього треба розрізати черевну порожнину птиці, зробити кільцевої надріз навколо анального отвору і вийняти всі нутрощі. Серце печінку і сало можна вкласти назад. Дуже дрібну дичину, наприклад, перепела, бекаса, що не потрошать. Помічено, що якщо довго після забою не видаляти у птиці шлунок, то смолисті речовини їжі просочать м’ясо і додадуть йому занадто різкий запах. Якщо ж зоб і кишечник будуть забиті стиглими ягодами, то м’ясо швидко зіпсується.

Слід зазначити, що при повному потрошінні доводитися розрізати черевце, що сприяє проникненню мікроорганізмів з повітря у внутрішню порожнину птиці. У зв’язку з цим існує думка, що повне патрання прискорює псування м’яса і більш доцільно проводити часткове патрання, тобто видаляти тільки кишечник. Особливо швидко псується м’ясо молодих тетеруків. Тому потрошити їх потрібно відразу ж після закінчення полювання. При частковому потрошінні можна зробити акуратний кільцевий надріз навколо анального отвору або, навіть не роблячи його, обережно видалити кишечник дерев’яним гачком, вирізаним з гілки. Гачок потрібно ввести в анальний отвір приблизно на 10 сантиметрів і повернувши його в одну сторону 2-3-рази, витягнути назовні разом з частиною кишки, а потім за кінець кишки обережно витягнути весь кишечник, який відірветься від самого шлунка. В цьому випадку зовнішній вигляд тушки зберігається повністю і тільки в області черевця помітно невелике опадання.

Обробка тушки сіллю

Потім тушку обробляють сіллю або рослинами, що містять фітонциди — леткі речовини, що згубно впливають на мікроорганізми. Фітонциди містяться в хвої сосни, ялини, ялиці, кадру ялівцю, в листі черемхи і чорної смородини, в черемше, цибулі, часнику, в гірчичному порошку

… Крім того, на полюванні можна використовувати полин, кропиву, ті рослини, аромат яких відлякує комах і мух. Внутрішню поверхню тушки потрібно очистити від крові і натерти сіллю, не забувши засипати її і в ротову порожнину.

Сіль — нагадаємо, гарне консервуюча речовина, і на одну велику тушку птиці — наприклад, на тушу гусака або глухаря, її варто витрачати з розрахунку 20 грамів, а для просолювання дичини середнього розміру — тетерева, куріпки, качки, знадобитися менше солі. Досить буде використовувати 10 грамів. Можна натерти і внутрішню поверхню тушки, насипати її в ротову порожнину, присипати очі і закривавлені ділянки гірчичним порошком або меленим чорним перцем. Є інформація, що дичину, оброблена гірчичним порошком, зберігається при кімнатній температурі до 7-ми діб. Можна туго набити черевце і ротову порожнину хвоєю, кропивою або гілками інших рослин, що містять фітонциди. Деякі мисливці використовують також подрібнений деревне вугілля. Черевну порожнину водоплавної птиці краще не наповнювати хвоєю або травою, а протерти 5-10% розчином столового укусу або ж все-таки обробити сіллю.

Охолодження дичини

Відразу ж після відстрілу, під час первинної обробки і перенесення дичини, треба постаратися охолодити її. На привалі дичину варто зберігати в тіні, в добре провітряному місці, де немає мух. Птахів краще розвісити за ноги на гілці, головою вниз, так, щоб вони не стикалися з гілками і один з одним. Треба розправити їм крила, а пір’я наїжачити, щоб тушки просохли. Для їжі на полюванні краще в першу чергу використовувати сильно розбиту зарядом дичину, так як її важче довезти.

Обробка дичини

До первинної обробки дичини на полюванні відноситься і її оправлення. Це дуже важливий момент, оскільки встановлено, що недбало вставлена ​​тушка швидше псується. Крім того, оправлення надає їй привабливого вигляду і компактну форму, зручну для перевезення. У дичини, замороженої в неоправленому вигляді, нерідко обламуються лапки і голова. Під час оправлення треба ганчіркою, папером або мохом ретельно видалити кров з ранки та з пір’я, огладіл пір’я, ніжку притиснути до черевця і злегка витягнути до хвоста. Якщо після оправлення дичину відразу будуть заморожувати, голову треба підвернути під крило, а якщо тільки охолоджувати, голову не треба підвертати, так як вона там буде пріти, і кров, що виділяється з носика, забруднить оперення. Крила слід притиснути до тулуба, підклавши під них гілочки ялівцю або полину, а потім перев’язати тушку мотузкою.

Зберігання дичини

Відомі різні способи зберігання дичини під час полювання протягом кількох днів. Можна вирити в піску, в прохолодному місці біля джерела яму, покласти туди птицю, обернути її гілками рослин, що містять фітонциди, прикрити дичину мішковиною, засипати яму землею і накрити зверху мішковиною або брезентом. У теплу пору року важче зберегти дичину. Особливо швидко псуються сильно розбиті пострілом птиці, так як через відкриття рани в тушку легко проникають мікроорганізми. М’ясо дичини, спійманої самоловами, псується ще швидше і якість його гірше, так як птах перед погибеллю довго б’ється. У теплу пору року дичину краще доставити на місце для заморожування або переробки не пізніше 12 годин після видобутку.

Для перенесення дичини під час полювання не варто

використовувати мішки і рюкзаки, так як в них погана вентиляція, дичина мнеться і навіть сплющується. Краще використовувати різні ягдташі з сіткою або ременем для носіння дичини, сітку для носіння дичини на спині і підвіски для носіння дичини, кошик, короб, ящик з прорізами. Дичину слід укласти черевцем вгору, вільно, щоб була вентиляція, перекласти гілочками сосни, ялини, ялівцю, полину або кропиви і т.д. Якщо дичина НЕ заморожена, носик птиці треба опустити. Від дощу покрити брезентом. Більш сприятливо для транспортування прохолодну пору доби. При промислової заготівлі дичину заморожують НЕ ощіпаною, і в такому вигляді вона потрапляє в торгову мережу. Якщо ви привезли птицю додому, її слід спочатку ощіпать, а потім вже покласти в морозильне відділення холодильника. Так вона краще збережеться. Якщо немає холодильника, для збереження м’яса дичини існує різні способи її консервування: маринування, заливання жиром, посол, копчення, в’ялення.

Рубрики
Охота

Відомі терміни і регіони для полювання на кабанів, косуль і муфлонів

Мінагрополітики затвердило нові ліміти відстрілу мисливських тварин на сезон 2018/2019 років.

Міністерство аграрної політики і продовольства України затвердило нові ліміти відстрілу мисливських тварин на сезон 2018/2019 років. У порівнянні з сезоном полювання 2017/2018 окремі ліміти скоротили, інші збільшили. Про це йдеться в наказі міністерства, повідомляють Українські Новини. Так, по дикому кабану ліміти скоротили майже на 35%, або до 6 150 особин, по козулі збільшили на 12,7%, або до 12 215 особин.

Також затверджено такі ліміти:

  • олень європейський — 644 особини плюс 37 можна відловити для подальшого розселення;
  • олень плямистий — 383 особини можна буде добути плюс 111 для розселення;
  • лань — 38 особин плюс 2 для розселення,
  • косуля — 12 152 плюс 63 для розселення,
  • дикий кабан — 6 059 плюс 91 для розселення.

Крім того, затверджені ліміти на видобуток 4 муфлонів, 296 бабаків, 544 бобрів, 336 куниць і 262 ондатр.

Варто відзначити, що за муфлон весь ліміт зосереджений у Вінницькій області, для приватного підприємства Туристично-риболовецьке господарство Вепр.

На оленя можна буде пополювати в

Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, трохи в Миколаївській та Тернопільській, Одеській, Полтавській, Рівненська, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях .

На лань — у Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Полтавській, Херсонській областях. Найбільше козуль можна буде добути в Рівненській області — 1 648 особин і в Житомирській — 1 439, дикого кабана — в Житомирській області — 1 291 звір.

Для порівняння, на сезон полювання 2017/2018 ліміти були наступними:

олень європейський — 661 в тому числі для розселення 68, олень плямистий — 451 особина в тому числі 114 для розселення, лань — 43 особини, косуля — 10 840 особин в тому числі 67 для розселення, кабан — 9 449 особин, в тому числі для розселення 96, а також 5 муфлонів, 279 бабаків, 461 бобер, 349 куниць лісових.

Відповідно до закону Про мисливське господарство та полювання, на самця козулі можна полювати з 1 травня по грудень включно, на самців лані, оленів європейського і плямистого, муфлона, кабана та дорослий молодняк — з серпня по січень.

На самок лані, оленів європейського і плямистого, козулі муфлона, кабана та дорослий молодняк терміни коротші — з вересня по грудень включно.

На бабака можна полювати в червні — вересні, на бобра, ондатру, куниць — в жовтні — лютому. При цьому полювати можна починати не раніше затвердження відповідних лімітів.

Рубрики
Охота

Як правильно вибрати дріб на качку та особливості полювання на качку

Полювання на качку стала дуже популярною серед всіх категорій мисливців, будь-якої вікової групи, незалежно від досвіду. Дійсно, те, що відчуває мисливець, стоячи біля підніжжя, гріючись першими променями сонця, напередодні появи качок або селезнів, не передати словами.

Качка — улюблений пернатий трофей мисливців

Кожен новачок-мисливець рано чи пізно обов’язково стикається з цим видом пернатої дичини. Адже качка дуже поширена в нашій країні. Принцип її місцезнаходження простий — де вода, там і крякав трофей.

Трохи теорії

Розглянемо основні відмінні моменти взяття для качки. По-перше, це висока різкість бою. Вона пояснюється не тільки стійкістю качки до пострілу (особливо в кінці сезону), оскільки тим, що подранок в цей час спокійно може піти або замаскуватися. Крім того, дичину постійно мешкає в місцях, зарослих рослинністю і осокою, непрохідних як для мисливця, так і для його пса.

У зв’язку з цим, можна сміливо не погоджуватися з авторами , які стверджують, що необхідна така різкість, яка забезпечить швидкість снаряда в 150 м / с і проникнення дробинок в суху дошку з сосни на відстані 35 метрів на глибину в кілька діаметрів. У теорії це все характерно для стендової стрільби, а на практиці з такою дробом зазвичай ми отримуємо лише підранків або взагалі втратимо птицю.

Тому обов’язково добиваємося швидкості 200 м / с, а різкість з 35 метрів в соснову дошка повинна становити близько 3-3,5 дробинок. Такої швидкості ви досягнете, використовуючи «тугу» порохову прокладку (3 мм), більший повстяний пиж при співвідношенні в снаряді порох / дріб — 1 / 15,5. Більша співвідношення лише підвищить пробиття, проте доведеться жертвувати щільністю, що не дуже нас влаштовує при далеких постріли.

Кучність і убивчість

По-друге, дуже важливо, щоб кількість дробу, що потрапляє по корпусу качки, знаходилося в межах 4-8 дробинок (в залежності від номера). Якщо вражаючих дробинок буде менше, то ймовірність пробиття життєво важливих органів птиці зменшується, а при більшій кількості — ми лише будемо псувати тушку і зменшимо діаметр забійного кола.

Ну і, по-третє, нам буде потрібно різна кучність польоту снаряда. Головним фактором визначення купчастості служить відстань пострілу, а вона завжди обмежена вражаючим елементом конкретної комбінації «патрон-рушницю» і навичками стрільби мисливця.

Говорячи простими словами, треба мати чітке уявлення про бій своєї рушниці і вичавлювати з її максимум.

Але тут необхідно зробити акцент на двох моментах:

Раніше використовувала нумерацію англійців, а вона на цілий 1 номер відрізняєця від європейської. Тому, якщо ми перерахуємо його цифри на нашу сучасну, то отримаємо шкалу в номери 3-6.
Але після висновків в дробової стрільбі багато що змінилося. З’явився бездимний порох, який міг розганяти дріб куди швидше, ніж звичайно. Тому при виборі твердого свинцевого дробу для качки ми можемо сміливо використовувати номери 4-7.

Рубрики
Охота

Полювання в горах чим приваблює

Справжнє гірське полювання — заняття шалено захоплююче. Гори це зовсім інший світ з іншими травами, вітрами, там навіть снігом.

Завжди можна розвіятися, прекрасно провести час і, нарешті, отримати за свої старання, вміння і навички, велику здобич.

Цим багатообіцяючим фактором може бути і звичайна полювання. Але особливу увагу, потрібно приділити тому, що полювання в горах і полювання на рівнинній місцевості, речі зовсім різні, і вимагають особливої ​​уважності в діях.

При підготовці до такого полювання, треба продумати всі можливі варіанти збору, так як ніяких дрібниць упускати не можна, адже будь-яке полювання — справа серйозна, яке не прощає помилок 🙂

Ретельну увагу потрібно приділити при виборі взуття.

Взутя повино відповідати всім вимогам тієї місцевості, де планується гірське полювання, і щоб не ковзало. Багато мисливців роблять на взуття спеціальні пластинки, які нібито повинні перешкоджати ковзанню, але коли сніг потрапляє між них, все забивається, і ефект відразу втрачається. Кращим варіантом буде виготовлення невеликих підков за розміром ноги. Бажано, застосовувати матеріал з роду м’яких сталей.

Необхідно, також, врахувати, що порох і дріб насипаєця в спеціально приготовлені банки. Разом з ними повинна бути особлива мірна ложечка і дозатор. Про всяк випадок у мисливця завжди повинен бути ніж, з великим лезом. Для того, щоб полювання в горах було в радість, а не в тягар, потрібно ще вміти стріляти, і, бажано, влучно 😉

Справжня гірське полювання, має на увазі стрілянину на великій відстані від звіра, а це справа, посильна далеко не кожному. Довгі, виснажливі тренування зі стрільби, можуть принести бажаний результати. У горах значно важче пересуватися, ніж на рівнинній місцевості, або в лісі. Це вимагає від мисливця великої витримки, сил, виконання поставленої мети. Для тренування слід приділити пару тижнів. Час буде витрачено не дарма.

Погода в горах шалено мінлива, зараз може дути слабкий вітерець, світити сонечко, а всього через 15 хвилин все це зовсім раптово змінитися градом, грозою і шквалистим вітром, збивающим з ніг.

Тому екіпірування повинна бути різна, підходяща для будь-яких погодних умов. Перед відправкою в гори не економте на якості спорядження, така економія, може коштувати вам життя. В ідеалі правильно буде поспілкуватися зі знайомими мисливцями, які мають досвід полювання в горах. Попросити їх, щоб вони показали і підказали що і як робити, попросити поради в екіпіровці, підборі зброї, місць знаходження дичини.

Не забувайте брати з собою і продукти харчування, тільки найосновніші, не навантажувати черезмеірно, щоб спина відчувала себе комфортно. Ідеологічно гірське полювання несе той самий сенс, що і на рівнинній місцевості, тільки в горах більше небезпек, і не представляється ніякої можливості їх передбачити.

Рубрики
Охота Тварини у природі

Охота на селезня — весенняя охота

Охота весной это всегда очень интересно и увлекательно. Рассмотрим сразу два способа охоты на селезня: охота с чучелами и охота с подсадной.

Охота с чучелами.

Чучела уток бывают резиновые, пластиковые и деревянные. Самые популярные из них – это резиновые, благодаря лёгкой транспортировке и схожести с настоящей уткой. Пластиковые лучше резиновых передают цвет, но неестественно двигаются по воде и сминаются при транспортировке. Деревянные чучела можно изготовить и в домашних условиях. Из недостатков это их громоздкость и тяжеловесность, но для многих это способ сэкономить. Некоторые умельцы делают чучела из монтажной пены.
Чучела лучше всего ставить на участки реки или озера, лишённые высокой растительности, место собрания уток на дневку. Эти места определяют по направлению лёта утиных стай, особенно по низколетящим уткам, это признак что место дневки неподалёку.

Оптимальны посадить 10-15 чучел на 1-1,5 метра друг от друга, некоторые чучела должны быть покрашены под цвет селезней.

Маскировка

Ещё нужно сказать, что очень важно, о маскировке охотника, это должен быть либо маскировочный халат, либо шалаш. Шалаш необходимо замаскировать ветками и любыми другими природными материалами, но сено при этом использовать нельзя – ветер унесёт его. Для охоты на лодке охотники используют маскировочный халат
После того как селезень сел рядом с вашей уткой, дело остаётся за вами. Вам необходимо как можно быстрее и точнее выстрелить. Причём в темноте селезни идут к утке смелее, об этом тоже стоит помнить.

Рубрики
Охота

Охота на фазана: способы добычи королевской птицы

Фазан – птица, чья внешность известен многим людям. Его внешний вид напоминает домашнего петуха, который является его близким родственником. Также родственниками фазанов является перепела, кеклики, куропатки и другие птицы. Фазан является ценным объектом охоты. В настоящее время фазан одомашнен и выращивается на специальных фермах, но интерес к нему со стороны охотников ни в коем случае не снизился.